QueerpunkMulti Conflict Family

we smash the rules …

manifesto

Dlaczego Queer Punk Thingy?

Punk save the queer! Przeciw normom!

Multi Conflict Family Punk i Queer nie wyklucząją sie nawzajem. Gdy sporzymy na ich korzenie, widzimy, ze są jak krewniacy, ktorzy idą tą sama droga. Punk i queer są przeciwnikami narzucanych, społecznych zachowań i norm. Z czasem jedno i drugie stało sie systemami w samym sobie, odstraszajaco konserwatywni i wykluczającymi się nawazajem.

Ruch punk stał sie homofobiczny i konserwatywny, kiedy zaczęto rozwijać „normy bycia punkiem“. Zbyt często widzimy męskie punki proszące swe dziewczyny o trzymanie kurtki, by mogli pogować. By zostać zaakceptowanym przez punkową brać, starają się wpasować w istniejace normy, próbując zachowywać się „punkowo“ lub jak "prawdziwy skin“, czyli: destrukcyjnie, przemocowo i seksistowsko. My takich postaw nie bedziemy propagować!
Także społeczność Gejowska i lesbijska przyjęła opresyjne normy. Parada Gejowska" (Gay Pride) stała się iluzją, która wtłacza nas w odpowiednie role i przykleja restrykcyjne łaty. Sprzeciwiamy sie tej i innym matrycom-wyglądu i nie zamierzamy akceptować heteroseksualno-hierarchicznych norm zachowań. Łamcie te zasady razem z nami!

Bycie Queer I Punk nie są moda, w byciu queer nie chodzi też o homoseksualizm. To sposób życia, który się nie podporządkowuje społecznym normom. Queer oparte jest na pozytywnej idei wobec seksu. To oznacza, że każdy/każda, niezależnie od płci czy orientacji seksualnej, jest zaproszona/y by się przyłaczyć i celebrować swoja seksualność (lub aseksualność) w taki sposób, by czuć się komfortowo. Sprzeciwiamy sie seksizmowi i seksualnej opresji, nie zaś seksualności.

Queer nie jest wyłącznie gejowski czy lesbijski. Znajduję sie też daleko od statystycznego kręgu meżczyzna-kobieta-dom-ogrod-dziecko. Queer jest niezależny, równościowy, prowokacyjny. Genderfuck - zniesienie norm płciowych i seksualnych jest jego podstawą myślenia, zachowania i działania. Znajdujemy w mniejszym lub większym stopniu w tej samej łodzi. Wiosłujemy w koło i próbujemy nie wpakować się w żrodło naszych negatywnych, społecznych doświadczeń. Uważamy, że warto zachęcac do komunikacji i współpracy oraz budować wspierające się grupy queer. Daje nam to możliwość budowania silnych relacji, które są niezależne od tradycyjnych, hetero-patriarchalnych modeli społecznych.

Queer Punk Thingy jest ideą, która nie musi być ubrana dogmatyczne i komerycjne gówno. Jest organizowane na zasadach D.I.Y., non-profit i związane z niezależna, muzyczną sceną D.I.Y. - nie potrzebujemy mainstreamowego przemysłu muzycznego.

Chcemy skonczyć z odtrącaniem Punków, którzy "nie są wystarczająco Punkowi" i Queers, którzy "nie są wystarcząjaco Queerowi".

Chcemy, by osoby biorące udział w Queer Punk Thingy, miały mozliwość wymiany, nawiązania kontaktów, zabawy i może wróciły z pozytywnym uczuciem związanym z Queer, Punk i Queerpunx! Jesteśmy za szacunkiem i wolnościa. Chcemy zainspirować działania, które są pozytywne wobec punk, queer i które są otwarte dla wszystkich. Dązymy do współpracującej ręka w ręke, światowo powiązanej społeczności Queer!